Faila lasīšanas piemērs - links uz failu: ReadSpeaker Klausīties

05.05.2016.

Sargi savas acis

Beidzot ir pienācis daudzu ilgi gaidītais brīdis, kad drūmo laiku ir aizstājis plaukstošais pavasaris. Tas ir patīkams laiks, jo krāsas dabā kļūst piesātinātākas un arvien biežāk ir iespējams baudīt saules starus. Tieši saule un siltais laiks ir tie, kas vilina doties laukā, taču ir svarīgi nepiemirst par saules ietekmi uz mūsu acīm.

Saulesbrilles mūsdienu cilvēkam primāri kalpo kā stila aksesuārs, sekundāri – aizsardzībai no saules. Taču interesants ir fakts, ka saulesbrilles tālajā 12. gadsimtā bija pazīstamas kā kvarca plāksnītes, ko Ķīnas tiesneši mēdza uzlikt uz acīm, lai slēptu emocijas brīdī, kad tika nopratināti tiesas prāvas liecinieki. Saulesbrilles, kādas mēs tās pazīstam šodien, kā masveida produktu sāka ražot tikai pirms 87 gadiem.

Galvenais saulesbriļļu mērķis ir pasargāt cilvēka acis no saules radiācijas jeb UV un zilās gaismas. Tiklīdz šī gaisma izkļūst cauri visām cilvēka acs optiskajām vidēm, tā sasniedz tīkleni un var nodarīt paliekošus fotobojājumus. Sekas tam var būt ļoti nopietnas, jo acs tādējādi tiek pakļauta saslimšanas riskam un pat redzes zudumam. Tas, cik ļoti saules radiācija var kaitēt acij, nosaka gan audi, gan cilvēka vecums, taču drošākais veids, lai izvairītos no kaitīgās UV un zilās gaismas, ir kvalitatīvu saulesbriļļu regulāra nēsāšana.

Teju kā neatņemama ikdienas sastāvdaļa saulesbrilles ir arī cilvēkiem pēc acu operācijām un vājredzīgiem cilvēkiem. Kad nonāk pie lēmuma par saulesbriļļu iegādi, aktuāls kļūst jautājums – kur iegādāties visatbilstošākās saulesbrilles? Viens no pieredzes bagātākajiem saulesbriļļu ražotājiem ir amerikāņu NoIR, ko Latvijā pārstāvam mēs – Exceed. Piedāvājam vairāku izmēru un stilu briļļu rāmjus, kā arī vairāk nekā 50 dažāda veida gaismas absorbcijas filtrus. Šo filtru tehnoloģija samazina atspulgu un uzlabo kontrastu, kā arī palielina mobilitāti un mazina jūtīgumu pret gaismu. Exceed veikalā, kas atrodas Rīgā – Jugla, Pāles iela 14 k.1 (2. stāvs), ikvienam interesantam ir iespēja piemērīt un izvēlēties tieši viņa acīm vispiemērotāko rāmi un gaismas absorbcijas filtru. Vairāk par tiem ir iespējams uzzināt arī mūsu produktu katalogā.