Faila lasīšanas piemērs - links uz failu: ReadSpeaker Klausīties

23.02.2017.

Mārtiņa un Annas iespaidi par “Dakotas disku”

Janvāra sākumā aicinājām pieteikties neredzīgus vai vājredzīgus cilvēkus, kuri izmanto Ambutech balto mobilitātes spieķi, lai viņiem dāvinātu speciāli sniegam paredzētu baltā spieķa uzgali (“Dakotas disks”). Mārtiņš un Anna padalījās ar saviem iespaidiem, lietojot šo balto mobilitātes spieķa uzgali.

Mārtiņš Zvaigzne no Ventspils:

“Šis februāris, tāpat kā ziema kopumā, strauji tuvojas beigām, bet sniegs manā pilsētā zemi tā arī nepārklāj. Tāpēc paraugoties uz „Dakotas disku”, kuram būtu jākalpo kā „Ambutech” baltā mobilitātes spieķa papildinājumam, nāk prātā 20. gadsimta beigu gadi vai 2010. gads, kad patiešām bija ziemas ar reālu, noturīgu sniegu, kad šādu disku varētu izmantot. Tā kā ietves parasti ir jau notīrītas, kad izeju no mājām, tad „Dakotas diska” pielietojumu varētu atrast tālāk uz meža pusi, savā ierastajā pastaigu maršrutā. Pašam vizuāli neredzot citu cilvēku iebristu taciņu svaigā sniegā, „Dakotas disks” labi noderētu šīs taciņas malu noteikšanai. Tāpat to varētu izmantot, ejot paralēli iebrauktām slēpju sliedēm, lai ar savu milzu ziemas zābaku pēdām nesabojātu šo distanču slēpotāju pašradīto infrastruktūru. Protams, arī gar jūras krastu, kad tas apledojis vai pat apsnidzis, varētu lietot šo disku, lai nodrošinātos pret uzskriešanu kādam negaidītam akmenim. Apmēram tā es stādos priekšā „Dakotas diska” praktisko izmantošanu, bet mūsu klimata apstākļos tas nav regulāri lietojams ikdienā pat ziemas mēnešos. Ne jau velti nosaukumā ietverts Dakotas vārds – ir tāda Ziemeļamerikas indiāņu cilts, kā arī no tās nosaukuma atvasināti divi ASV štati – Dienviddakota un Ziemeļdakota, kur ziemā, kā jau kontinenta vidienē pieklājas, ir reāls sniegs ik gadu. Lūk, tad arī tādas klimatiskās zonas neredzīgajiem baltā spieķa lietotājiem patiesībā ir paredzēts šis disks.”

Anna Dubovika no Rīgas:

“Es Balto spieķi lietoju jau kopš sāku mācīties Strazdumuižas internātvidusskolā. Mācoties orientēties Juglas ietvaros, lietoju dažādus spieķus ar dažādiem uzgaļiem. Lai sekmīgi orientētos arī ziemā un sniegā, saņēmu “Dakotas disku”. Staigāju ar spieķi un šo uzgali jau no pagājušā gada decembra un esmu pilnībā apmierināta. Atšķirībā no bumbas, šis uzgalis viegli slīd pa kupenām un neiegrimst tajās. Man patīk arī tas, ka šis uzgalis viegli slīd pa sniegu. Domāju vasarā to izmantot arī pie jūras, ejot pa smiltīm.”