Faila lasīšanas piemērs - links uz failu: ReadSpeaker Klausīties

22.03.2018.

JAWS® 2018 atjauninājums (03.2018.)

Šis uzlabojumu saraksts ir izveidots starp 2018. gada februāra un 2018. gada marta atjauninājumiem.

JAWS

 • Ir pievienota jaunā “Manas skaņas kartes neizslēgšana” (unmute my sound card) funkcija. Papildus, lai atsvaidzinātu ekrānu, nospiežot INSERT+ESC, tagad tiek pārbaidīta arī skaņas ierīce, kura tiek izmantota JAWS vai Fusion, lai pārliecinātos, vai tā dotajā brīdī nav izslēgta, vai tās skaņas līmenis ir iestatīts uz 0 procentiem. Ja skaņa ir izslēgta, tā tiks atslēgta atpakaļ.  Ja ir iestatīts uz 0 procentiem, tā tiks palielināta uz 50 procentiem. Skaņas ierīce tiek pārbaudīta katru reizi, kad JAWS vai Fusion tiek restartēts. Ja vēlies izslēgt JAWS runu un neizslēgt skaņas ierīci, šī komanda nepieļaus runai būt izslēgtai.
 • Šis atjauninājums iekļauj draiverus Orbit Reader 20 braila displejam no APH. Ja 2018. gada marta vai vēlāks atjauninājums ir jau instalēts, jūsu Orbit Reader 20 vajadzētu strādāt ar JAWS bez vajadzības lejupielādēt atsevišķu draivera instalācijas failu.
 • Kopš dažiem datoru modeļiem nav iekļauta PRINTSCREEN poga, Tu tagad vari nospiest INSERT+SPACEBAR, F11 kā alternatīvu INSERT+SPACEBAR, PRINTSCREEN, lai ieslēgtu Screen Shade funkciju.
 • Komandu meklēšanai (Commands Search), lai palaistu to, izmantojot taustinu kombināciju (INSERT+SPACEBAR, J), tagad tas ir JAWS palīdzības (Help) izvēlnes augšdaļā, lai lietotāji vieglāk varētu atrast šo opciju. Komandu meklēšanas (Search for Commands) saīsne ir noņemta no JAWS rīku (Utilities) izvēlnes.
 • Ir atrisināta problēma ar Bookshare Book Search Research It Lookup Source, kad netika rādīts grāmatu saraksts kā paredzēts.
 • Kad tiek izvēlēti faili no saraksta skata File Explorer, ir atrisināta problēma, kur JAWS neizrunāja failu nosaukumus vai pagarināto sarakstu redzamajā logā.
 • Ir atrisināta problēma, kur JAWS tika neparedzēti restartēts, kad tika nospiests ALT+WINDOWS+I, lai pārvietotos uz nākamo neatbilstību dokumentā.
 • Kad izmantojot JAWS caur Remote Desktop vai Citrix savienojumu ar savienotu braila displeju, ir atrisināta problēma, kur JAWS sistēma dažreiz neparedzēti aizvērās.
 • Ir pievienota jauna vārdnīcas (Dictionary) pieeja, lai izlabotu Aira izrunu.

 

Amazon Kindle priekš PC

 • Tu tagad vari izvēlēties tekstu Kindle grāmatā kā rakstzīmi, vārdu, līniju un rindkopu. Tiklīdz Tu izvēlies tekstu un nospied CTRL+C, lai kopētu to, Kindle lietojumprogramma atver izvēles rīkjoslu, kur Tu vari kopēt izvēlēto tekstu, izcelt tekstu, meklēt to internetā, pievienot piezīmes u.t.t.

 

Microsoft Office

 • Ir atrisināta lietotāju iesūtīta problēma ar JAWS, kad tas nepareizi darbojās kopā ar Gramatikas pārbaudītāju (Spellchecker) jaunākajos Office 365 atjauninājumos.
 • Kad pārvietojies Outlook pārlūkprogrammas automātiskās pabeigšanas sarakstā, tas parādījās, kad ievadījāt tekstu jauna ziņojuma galvenajos laukos, ir atrisināta problēma, kur JAWS paziņoja iepriekšējo vienumu pašreiz izvēlētā vienuma vietā.
 • Kad pārbaudi gramatiku Word dokumentā un notiek koncentrēšanās uz Oriģinālā teikuma lauku (Original Sentence), nospiežot ENTER, tagad tas apstiprina sākotnējo ieteikumu.
 • Ir atrisināta lietotāju iesūtītā problēma ar Braille Line Mode izmantošanu Office 2010 Windows 7 operētājsistēmā.
 • Atbildot uz lietotāju iesūtīto, ir uzlaboti kļūdu ziņojumi, kad tie tiek izrunāti, kad nospiežot taustiņu kombināciju INSERT+C, lai lasītu vārdu kontekstā un tie nekoncentrējas uz gramatikas pārbaudītāju (Spellchecker).

 

Interneta pārlūkprogrammas (Web Browsers)

 • Tu tagad vari izvēlēties un kopēt tekstu no interneta lapām Microsoft Edge pārlūkprogrammā. Pašlaik tiek atbalstīti rakstzīmes, vārda un līnija izvēle.
 • Kad pārvietojas pa rakstzīmei Edge pārlūkprogrammā, ir atrisināta problēma, kur JAWS neidentificēja lielo burtu rakstzīmes.
 • Kad izmantojot JAWS tabulu lasīšanas kombinācijas, lai pārvietotos uz tabulu Edge pārlūkprogrammu, ir atrisināta problēma, kur JAWS nenolasīja linkus tabulas šūnās.
 • O un SHIFT+O ātrie navigācijas taustiņi (Navigation Quick Keys) tagad pārvietojas uz nākamo un iepriekšējo rakstu interneta lapā. Nospiežot CTRL+INSERT+O taustiņu kombināciju, tagad lapā parādās rakstu saraksts. Skripti, lai pārvietotos pa objektiem ir vēl joprojām pieejami, bet tie vairs netiek piešķirti. Tos, ja nepieciešams, var atkal piešķirt, izmantojot ātro navigācijas taustiņu pārvaldnieku (Navigation Quick Key Manager), kurš pieejams Run JAWS Manager dialoga logā, nospiežot taustiņu kombināciju INSERT+F2.
 • Nospiežot APOSTROPHE vai SHIFT+APOSTROPHE, tagad tas pārvietojas uz nākamo vai iepriekšējo galveno cilni interneta lapā. Kā arī jūs tagad varat nospiest CTRL+INSERT+APOSTROPHE, lai parādītu visu cilņu vadību sarakstu
 • Kad atver vairākus atdalītājus interneta lapā, ir atrisināta problēma, kur JAWS nepareizi nolasīja vairākas defises, pirms tas izrunāja vārdu “atdalītājs”(separator).
 • Ir atrisināta lietotāju iesūtīta problēma, kur JAWS automātiski nenolasīja atvērtus dialoga logus interneta lapās Chrome pārlūkprogrammā vai kad izmantojot taustiņu kombināciju INSERT+B.
 • Ir atrisināta problēma, kur vairākas tabulas netika pareizi noteiktas ar JAWS 2018 pat tad, ja tās darbojās labi iekš JAWS 18.
 • Ir atrisināta lietotāju iesūtīta problēma ar B un SHIFT+B ātrās navigācijas taustiņiem, kad ar tiem nevarēja pārvietoties uz izvēlnes pogām kā paredzēts.
 • Ir atrisināta problēma ar JAWS pielāgojumiem, lai rediģētu laukus, kurus nepaziņo Chrome pārlūkprogrammā.Ja formu režīms ir uzstādīts uz Auto vai Semi-Auto režīmu, ir atrisināta problēma, kur formu režīms nav aktivizēts, kad pārvietojaties uz vertikālo slaideri, izmantojot TAB taustiņu.

 

Windows 10

 • Ir atrisināta problēma, kur JAWS nepaziņoja rezultātus kalkulatorā jaunākajos Windows 10 atjauninājumos.
 • Ja tiek izmantotas vairākas darbavirsmas, JAWS tagad nosaka pašreizējo aktīvo darbavirsmu, kad nospiežot taustiņu kombinācijas CTRL+WINDOWS + Bultiņa pa kreisi (LEFT ARROW) vai CTRL+WINDOWS+ Bultiņa pa labi (RIGHT ARROW), lai pārvietotos starp darbavirsmām.
 • Kad nospiež ENTER, lai izvēlētos kategoriju vai apakškategoriju Windows Settings lietojumprogrammā, nospiežot taustiņu kombināciju WINDOWS+I, JAWS, tagad tiek paziņots, kurš vienums ir izvēlēts līdz ar pārvietošanos papildus sarakstā, lai noteiktu izvēli braila rakstā.

 

Ja jaunumus par JAWS atjauninājumiem turpmāk vēlies saņemt savā e-pastā, droši piesakies tiem - atsūti mums savu e-pastu uz info@exceed.lv vai raksti mums Facebook sociālajā tīklā, un Tavu e-pastu iekļausim jaunumu e-pastu listē.  

 

Lejupielādes saites:

English (ENU) JAWS 2018 Full Version Downloads

J2018.1803.24enu-x64.exe

J2018.1803.24enu-x86.exe

French Canadian (FRC) JAWS 2018 Full Version Downloads

J2018.1803.24frc-x64.exe

J2018.1803.24frc-x86.exe

French France (FRA) JAWS 2018 Full Version Downloads

J2018.1803.24fra-x64.exe

J2018.1803.24fra-x86.exe

German (DEU) JAWS 2018 Full Version Downloads

J2018.1803.24deu-x64.exe

J2018.1803.24deu-x86.exe

Spanish (ESN) JAWS 2018 Full Version Downloads

J2018.1803.24esn-x64.exe

J2018.1803.24esn-x86.exe

Dutch (NLD) JAWS 2018 Full Version Downloads

J2018.1803.24nld-x64.exe

J2018.1803.24nld-x86.exe

Hebrew (HEB) JAWS 2018 Full Version Downloads

J2018.1803.24heb-x64.exe

J2018.1803.24heb-x86.exe