Faila lasīšanas piemērs - links uz failu: ReadSpeaker Klausīties

13.11.2018.

Uzzināt precīzu laiku var arī ar vibrāciju palīdzību

Mūsdienu tehnoloģiju laikmets mums, neredzīgajiem un vājredzīgajiem, ir jo īpaši pateicīgs. Tas attiecas arī uz pulksteņiem, kas paredzēti cilvēkiem ar redzes traucējumiem. To klāsts ir patiešām plašs - sākot no dažādu krāsu un kontrastu vājredzīgo pulksteņiem, beidzot ar galda un rokas pulksteņiem dažādās valodās, tajā skaitā latviešu valodā. Tiek padomāts par mūsu dzirdes un taustes attīstīšanu un veicināšanu. Manuprāt, ir būtiski, ka cilvēks spēj sekot līdzi aktuālajam laikam un ne velti Exceed piedāvātajā produktu klāstā ir pulksteņi dažādām nepieciešamībām un pat gaumēm.

Kā jau tas ir zināms, tad neredzīga un redzīga cilvēka apkārtējās pasaules uztveres ir atšķirīgas. Atšķirīgas tās mēdz būt arī starp neredzīgiem cilvēkiem. Viena daļa neredzīgo laika uzzināšanai lieto rokas pulksteņus ar runas funkciju, kā arī izmanto ik stundas paziņojuma opciju. Savukārt citi neredzīgie, kuriem ir izteiktāks priekšstats par pulksteņa izskatu, izmanto braila pulksteni. Ir vēl kāds pulkstenis, kuru izmanto tie, kuri, iespējams, nepazīst braila rakstu un nevēlas, lai aktuālais laiks tiktu atskaņots visiem dzirdot. Runa ir par vibro pulksteni.

Vibro pulksteni ir ļoti vienkārši iemācīties, un tā būtība ir tāda, ka laiku ir iespējams, tā teikt, nolasīt pēc pulksteņa vibrēšanas intensitātes. Tas, pēc manām domām, ir noderīgi, jo, piemēram, atrodoties lekcijā vai kādā koncertā, nav korekti traucēt apkārtējos ar dzirdamu laika atskaņošanu. Vibro pulkstenis jo īpaši varētu patikt jauniešiem pulksteņa dizaina dēļ. Exceed piedāvā dažāda stila vibro pulksteņus, pat tādus, kas izskata ziņā atgādina gliemežvākus, kurus ir iespējams kā kaklarotu iekārt kaklā.

Vibro pulksteņa lietošana patiešām ir vienkārša pat tiem neredzīgajiem, kuriem nav priekšstata par pulksteņa izskatu, jo izprast garo un īso vibrosignālu nozīmi ir ļoti viegli. Personīgi es pati esmu pieradusi izmantot latviešu valodā runājošu rokas pulksteni, taču kaļot nākotnes plānus un apsverot iespēju kādreiz vēl kaut ko studēt, vibro pulkstenis noteikti būtu viens no maniem sabiedrotajiem. Es to, visticamāk, nēsātu kaklā kā kaklarotu, lai nekad nebūtu jāsatraucas par pulksteņa pazušanu.

Manuprāt, šodien pulksteņu izvēles iespējas ir ļoti plašas, tādēļ katrs var izvēlēties sev piemērotāko. Jau iepriekš esam rakstījuši gan par latviešu valodā runājošo galda pulksteni PULGA, gan par jaunajiem latviešu valodā runājošajiem rokas pulksteņiem. Tāpat kā šie, tā arī vibro pulksteņi, braila pulksteņi un vājredzīgo rokas pulksteņi katrs ir ar savu pielietojamību. Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko.

/Anna no "Exceed"/