Faila lasīšanas piemērs - links uz failu: ReadSpeaker Klausīties

29.01.2019.

Universālais dizains sasniedzis arī mūs

Daudzviet pasaulē un dažādos informācijas avotos ik pa laikam tiek aktualizēts vides pieejamības jautājums. Vairākums ir tādas vietas, kur tas tiek klaji ignorēts, taču ir arī tādas vietas, kur vides pieejamībai ir pievērsta tai pienākošā uzmanība. Tas ne tika veicina neredzīgu un vājredzīgu cilvēku integrēšanos sabiedrībā, bet arī palīdz attīstīt viņu orientēšanās prasmes apkārtējā vidē. Maldīgi ir uzskatīt, ka vides pieejamības elementi izjauc kopējo arhitektonisko veidolu, jo mūsdienu pasaulē ir iespējams saderīgi apvienot vides pieejamības ideju ar universālā dizaina redzējumu. Arī Latvijā šī pieeja palēnām uzsāk savu attīstības ceļu.

Ar prieku varam pavēstīt, ka arī mēs, Exceed, esam nolēmuši veicināt šo attīstību. Mūsu pakalpojumu klāstā ir kāds jaunums – augstā kvalitātē spējam realizēt dažādus taktilus darbus. Sākot ar stāvu norādēm brailā, taktiliem ēku plānojumiem un durvju plāksnēm, beidzot ar ģeogrāfiskām kartēm reljefā, apzīmējumiem liftos un pat personalizētām dāvanām.

Darbus spējam realizēt dažādos izmēros, krāsās un uz dažādiem materiāliem, piemēram, uzlīmēm, metāla, koka, stikla un pat spoguļa. Burvība slēpjas tajā, ka tas, kas ir redzams acīm, ir kļuvis arī sataustāms. Vai tas būtu redzīgo raksts, braila raksts, simboli vai valstu kontūras – to visu ar speciālu tehniku spējam padarīt sataustāmu jeb taktilu. Piemērs, ko vēlos izcelt, ir, piemēram, Baltijas valstu karte, lai neredzīgi skolēni labāk spētu izprast valstu lielumus, robežas, upes, ezerus un pilsētas. Ģeogrāfijas stundas šādiem skolēniem nu ir kļuvušas krietni aizraujošākas. 

Ar mūsu palīdzību ir iespējams realizēt daudz jo daudz ko, atliek vien ļaut vaļu fantāzijai. Ja arī Tev rodas nepieciešamība, sazinies ar mums, rakstot uz e-pastu info@exceed.lv, zvanot pa telefonu 29118781 vai apciemojot mūs Braila ielā 3, 2. stāvā, kur daļu no realizētajiem piemēriem ir iespējams aplūkot arī klātienē.

/Anna no "Exceed"/