Faila lasīšanas piemērs - links uz failu: ReadSpeaker Klausīties

15.02.2016.

Jaunums mūsu galda spēļu klāstā - sudoku

Mēs apzināmies, cik būtiska nozīme ir sociālajai integrācijai cilvēkiem ar invaliditāti, tajā skaitā arī vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem. Vēloties apvienot gan izglītojošo, gan izklaidējošo nozīmi, esam priecīgi paziņot, ka mūsu galda spēļu klāstu papildina populārā spēle sudoku. 

Nedaudz atskatoties vēsturē, sudoku jeb "cipara vieta" (number place) pirmo reizi parādījās 19. gadsimta noslēgumā Francijas avīzē Le Siècle. Tas nebija sudoku spēles princips, kādu to pazīstam šodien, jo tolaik tas sastāvēja no divciparu skaitļiem un vairāk balstījās uz aritmētisko, ne loģisko domāšanu, taču šīs spēles pamatprincipi aizsāka sudoku vēsturi. Teju gadsimtu vēlāk ar šo spēli tika iepazīstināta Japāna, publicējot to Monthly Nikolist avīzē. Japānā sākotnēji to dēvēja par Sūji wa dokushin ni kagiru, kas tulkojumā nozīmē "cipariem ir jābūt vieniem pašiem". Tikai vēlāk spēļu izstrādātājs Maki Kaji šo nosaukumu saīsināja uz sudoku.

Exceed piedāvātā sudoku spēle ir taktila, kurai ir vairākas priekšrocības. To var spēlēt kā neredzīgie un vājredzīgie, tā redzīgie cilvēki. Sudoku cipari ir ne tikai lieli un pamanāmi, bet arī iezīmēti brailā, tādējādi šī spēle ir kā lieliska nodarbe, kurā var iesaistīties jebkurš ģimenes loceklis vai draugs. Taktilais sudoku būs zinātkāro sabiedrotais, lai kopīgi pavadītu laiku un attīstītu loģisko domāšanu. Ne mazāk būtiski ir arī tas, ka taktilā sudoku ražotājs ir Perkins, kas ir kā zīmogs kvalitātei.

Vairāk par sudoku un citām mūsu piedāvātajām galda spēlēm ir iespējams uzzināt Exceed produktu katalogā.