Faila lasīšanas piemērs - links uz failu: ReadSpeaker Klausīties

31.03.2016.

Strādājam, lai palīdzētu

Jau iepriekšējos rakstos esam stāstījuši par mūsu plašo produktu klāstu, kur daļa ir produkti ar runas funkciju. Nereti saņemam arī jautājumus par to, kā notiek jauna runājoša produkta ieviešana, un kādēļ produkts, kas runā latviešu valodā un ir paredzēts cilvēkiem ar redzes traucējumiem, reizēm aizņem tik daudz laika, lai to radītu. Tādēļ šajā rakstā pastāstīsim tieši to – kāds ir runājoša produkta izstrādes process.

Darbs, protams, sākas ar izpēti, kas nozīmē, tirgus situācijas analizēšana un cilvēku aktuālo vajadzību izprašana. Bez šī aspekta nav iedomājama Exceed ikdiena, jo tas ir kā priekšnosacījums, lai jaunizstrādājamais produkts attaisnotu sevi. Nākamā daļa, kurai jāvelta ļoti skrupuloza precizitāte, ir balss failu sagatavošana. Tā sākas ar frāžu, ko atskaņos runājošais produkts, definēšanu, jeb vienkāršākiem vārdiem sakot, izdomāt un piefiksēt visu, kas būs jāatskaņo produktam. Piemēram, Exceed asinsspiediena mērītājam tās ir neskaitāmas frāzes ar skaitļiem, mērvienībām, dažādiem paziņojumiem u.t.t. Ja produktā ir paredzētas vairākas valodas, šīs frāzes ir korekti jāpārtulko uz nepieciešamajām valodām. Kad tas ir izdarīts, seko frāžu ierunāšana. Exceed viens no kvalitātes standartiem ir katram runājošajam produktam izvēlēties pieredzējušu ierunātāju ar skaidru dikciju un ne mazāk svarīgi – ierunājamā valoda ir viņa dzimtā valoda. Mēs lepojamies, ka mūsu produkti tiek ierunāti ne tikai latviešu, bet arī lietuviešu, igauņu, krievu un citās valodās. Lai tiktu nodrošināta visaugstākā balss kvalitāte, ierunāšanu vienmēr veicam profesionālā ierakstu studijā. Kad balss faili ir ierunāti un apstrādāti, notiek to vairākkārtēja pārbaude un, tā teikt, noslīpēšana, lai pie produkta ražotāja nonāktu tikai tāds variants, kas pilnībā apmierina mūs pašus – produkta izstrādātājus.

Pēcāk sākas pats laikietilpīgākais process – balss čipa izstrāde, ko iebūvēt produkta mehānikā. Tā kā šis process ir pietiekami sarežģīts, tad tas var aizņemt pat vairākus mēnešus, kuru laikā veicam arī vairākas kvalitātes pārbaudes. Jāpiebilst, ka uz katru izstrādāto valodas failu autortiesības pieder tikai mums, līdz ar to katrs produkts ir unikāls. Kamēr top balss čips, ar vietējiem sadarbības partneriem strādājam pie produkta un iepakojuma dizaina izstrādes. Piemēram, Exceed ķermeņa svari TripTone – katra produkta pamattonis, katra virsmas silikona līnija un apdruka ir tapusi mūsu speciālistu vadībā. Tas pats attiecas arī uz iepakojumu, jo ir būtiski, lai uz tā ne tikai tiktu attēlots pats produkts, bet arī dizainiski atspoguļotas tā galvenās priekšrocības un parametri. Kad pēc mūsu izstrādātajiem dizainiem ir tapis produkts, mēs saņemam testējamo versiju, ko rūpīgi pārbaudām un pārliecināmies par visu iepriekš definēto prasību ievērošanu. Tikai pēc noslēdzošajiem testiem un nepieciešamības gadījumā veicamajiem papildinājumiem pie mūsu pircēja nonākt rūpīgi lolotais produkts, kas ir aprīkots ar runas funkciju.

Katra jauna produkta izstrāde prasa ne mazums resursu, taču beigu rezultāts, kad vājredzīgs vai neredzīgs cilvēks par to ar neviltotu sajūsmu saka, ka tagad viņa ikdiena būs vieglāka, ir nenovērtējama sajūta. Strādājam, lai palīdzētu.