Faila lasīšanas piemērs - links uz failu: ReadSpeaker Klausīties

01.09.2016.

Aizver acis un pagatavo kafiju

Vai Tu spētu pagatavot kafiju ar aizvērtām acīm? Pie kaut kāda rezultāta jau nonāktu, taču mēs neiesakām šādi eksperimentēt, jo ir ļoti liels risks applaucēties. Tomēr ir cilvēki, kuri šādi riskē ar savu veselību - runa ir par vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem. Iespējams, ka liela daļa pat nezina, taču šim sadzīviskajam izaicinājumam ir ļoti vienkāršs risinājums.

Statistika liecina, ka vislielākais kafijas patēriņš uz vienu iedzīvotāju ir Somijā - 9.6 kg gadā. Interesants ir fakts, ka Latvija nekur tālu no topa augšgala nav jāmeklē – esam 31. vietā pasaulē ar 2.5 kg kafijas gadā uz vienu iedzīvotāju. Pašsaprotami, ka kafija kā ikdienas tradīcija ir arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Daži dzēriena pagatavošanā lūdz mājinieku palīdzību, daži izmanto tausti, lai noteiktu, cik daudz šķidruma ir ieliets, taču to visu atvieglo šķidruma līmeņa noteicējs – neliela ierīce, kas ziņo, cik daudz šķidruma ir krūzē.

Līdz šim Exceed piedāvājumā bija viena veida šķidruma līmeņa noteicējs, taču pavisam nesen to papildinājām ar diviem jaunumiem. Abi ir divu pakāpju, kas nozīmē to, ka arī baltas kafijas pagatavošana nesagādās ne mazāko problēmu, jo lejot krūzē kafiju un sasniedzot pirmo pakāpi, atskan pulsējošas skaņas signāls. Pievienojot pienu un sasniedzot otro pakāpi, kas nozīmē, ka krūze ir gandrīz pilna, atskan nepārtraukts skaņas signāls. Lūk, kafija gatava! Mūsu sortimentā ir pat tāds šķidruma līmeņa noteicējs, kas signalizē ne tikai ar skaņu, bet arī ar vibrāciju. Un būtiski ir tas, ka šķidruma līmeņa noteicēju ir iespējams izmantot dažādās nepieciešamībās – ne tikai piepildot krūzi, bet arī bļodu un kastroli, jo ierīce tiek novietota uz trauka malas. Turklāt šķidruma līmeņa noteicējs signalizēs saskarē gan ar aukstu, gan ar karstu šķidrumu. Un vēl viena priekšrocība ir tā, ka nav jāuztraucas, ka šis palīgs var kaut kur pazust, jo mūsu jaunāko modeļu aizmugurē ir elementi, kas šķidruma līmeņa noteicēju ļauj piestiprināt pie magnētiskām virsmām, piemēram, ledusskapja.

Pavisam neliela ierīce, taču cilvēkiem ar redzes traucējumiem tā spēj atvieglot tik ļoti ikdienišķo procesu - jebkura trauka piepildīšanu ar šķidrumu. Ja šāds palīgs noderētu Tavā vai kāda Tev pazīstama cilvēka ikdienā, droši ielūkojies mūsu produktu katalogā – ŠEIT.